Informace

Zdeněk Klumpar - Masterclass V rámci mé umělecké činnosti a praxe sólisty opery jsem se postupem času začal věnovat i pedagogické činnosti. Považuji tuto variantu za ideální propojení pěvecko – hereckých zkušeností s možností vzdělávat další generaci umělců. S tím souvisí i pořádání Mistrovských pěveckých kurzů, kde je možnost pedagogicky a umělecky působit na adepty zpěvu. Zajímám se nejen o nastupující mladou uměleckou generaci, ale hlavně o možnosti interpretačních schopností účastníků kurzů, včetně hereckého projevu jako nedílné součásti celkového ztvárnění například operních i muzikálových rolí.

První Mistrovské pěvecké kurzy, dnes spíše známé jako Masterclass, jsem pořádal v Praze v roce 2001. Začali jsme na opravdu malé bázi, ovšem tato, dnes již tradiční, akce získala na prestiži a nyní se těšíme velké podpoře ze strany sponzorů, umělců i divadel.

Zdeněk Klumpar - vyučuje Masterclass jsou otevřeny každému zájemci. Nevybírám účastníky ani podle typu hlasu, či repertoáru. Velice rád pracuji s operním, muzikálovým, tak i písňovým repertoárem. Vyhýbám se dogmatům ve zpěvu, především v pěvecké technice, ale také interpretaci. Každý zpěvák je originální osobnost a vyhovuje mu něco jiného - repertoár i interpretace.

Velice rád pracuji i s písňovým repertoárem, protože právě interpretace písní, je v mnoha ohledech těžší a zajímavější, než interpretace operních rolí.

Mistrovské pěvecké interpretační kurzy jsem pořádal v Praze v letech 2001, 2003, 2005, 2008, 2011. Těchto kurzů se zúčasnili zpěváci žánru operního, operetního, ale i muzikálového, či populárního. Adepti těchto kurzů dnes zúročují své zkušenosti ve své divadelní a koncertní praxi.

..:: Oficiální stránky operního pěvce Zdeňka Klumpara | © 2013 Zdeněk Klumpar ::..