Madjee Malá

Madjee Malá Absolvovala Základní uměleckou školu v Červeném Kostelci, pod vedením paní Evy Kubečkové. Pokračovala na konzervatoř, kde studovala zpěv pod vedením prof. Miloslava Stříteského. Dokončením studia pardubické konzervatoře získala titul DiS. Během studia zahájila čtyřletou spolupráci a Východočeským divadlem Pardubice.

Spolupracuje s Janem Míškem, který je zakladatel komorního tělesa Czech Solist Consort, který má na svém kontě již řadu úspěchů, včetně účastí na prestižním festivalu Smetanova Litomyšl, spolupráce se skladatelem Janem Jiráskem, pro kterého natočili hudbu k filmům a premiérovali několik jeho zásadních děl a s nímž tento rok započínají spolupráci na opeře R.U.R, která bude mít premiéru ve Státní opeře a v dalších letech se představí i na zahraničních podiích. Některé nahrávky byly zaslány i do EBU (European Broadcasting Union).

Madjee Malá spolupracovala s Komorní Filharmonií Pardubice i Filharmonií Hradec Králové.

Madjee Malá V současné době se věnuje studiu zpěvu na hudební fakultě Akademie Múzických Umění v Praze, kde ukončila bakalářské studium pod vedením Yvony Škvárové, celosvětově úspěšné a uznávané operní pěvkyně, sólistky Národního Divadla a Státní Opery a držitelkou ceny Thálie. Magdaléna pravidelně spolupracuje se soudobým mladým skladatelem Matoušem Hejlem. Natočili spolu již několik melodií k filmům i činohrám. V září proběhla premiéra projektu A me, která by se měla opakovaně hrát i v zahraničí.

Během posledního roku studia ztvárnila dvě hlavní role. Roli Paminy v opeře Kouzelné flétně a roli Smrti v opeře Jana Fily Stalo se slovo. O prázdninách 2014 navštívila řecké Atény, kde na Mozartovském festivalu zpívala árii Královny noci a árii Donny Anny.

V roce 2015 ji čeká opera Bábel české skladatelky Zuzany Michlerové a pokračování s operou R.U.R. známého skladatele Jana Jiráska.

..:: Oficiální stránky operního pěvce Zdeňka Klumpara | © 2013 Zdeněk Klumpar ::..